پاکستان، طالبان را به عمل به تعهداتش وادار کند

به گزارش لیسو، وزارت امور خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات وزیر خارجه پاکستان روز یکشنبه در اطللاعیه ای از اسلام آباد خواست طالبان را واردار به توقف خشونت و عمل به تعهداتش کند .

پاکستان، طالبان را به عمل به تعهداتش وادار کند

وزیر خارجه پاکستان چند روز پیش از جوبایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا خواست با خروج نظامیان آمریکا از افغانستان به توافقنامه این کشور با طالبان پایبند باشد.

وزارت خارجه افغانستان در ادامه این اطلاعیه از دولت پاکستان و شرکای بین المللی خواست تا به طالبان برای عملی کردن تعهداتشان برای کاهش خشونت ها، برقراری آتش بس سراسری و قطع رابطه با گروه های تروریستی فشار وارد کنند تا زمینه گفت وگوی معنادار برای دستیابی به صلح و توافق سیاسی هموار شود.

در ادامه این اطلاعیه اضافه آمده است افغانستان از تلاش تمامی طرف هایی که برای برقراری صلح صادقانه تلاش می کنند قدردانی می کند.

وزارت امور خارجه افغانستان در ادامه از همه طرف های دخیل در فرایند صلح افغانستان خواسته است به تعهدات خود برای دستیابی به صلح عمل کنند.

در ادامه اطلاعیه وزارت امور خارجه افغانستان آمده است: دولت با آزادی 6 هزار زندانی طالبان، اعلام آمادگی برای آتش بس فوری و سراسری و شرکت صادقانه در گفت وگوهای صلح تمام تلاش خود را برای هموار کردن راه دستیابی به توافق جامع و عملی به کار گرفته است.

براساس گزارش وزارت امور خارجه افغانستان، طالبان نه تنها به تعهدات خود برای آتش بس سراسری عمل نکرده، بلکه با دست زدن به ترورهای هدفمند و افزایش خشونت، چالش تازه ای برای دستیابی به صلح ایجاد کرده است.

رئیس جمهوری افغانستان نیز چند روز پیش در سفری به استان هرات در دیدار با مردم این استان از طالبان خواست که برای دستیابی به صلح با قطع رابطه خود با پاکستان، دست از تابعیت دوگانه بردارند.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1526

به "پاکستان، طالبان را به عمل به تعهداتش وادار کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان، طالبان را به عمل به تعهداتش وادار کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید