پیغام معاون وزیر خارجه اوکراین به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش لیسو، معاون وزیر امور خارجه اوکراین در پیامی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و روز ملی جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

پیغام معاون وزیر خارجه اوکراین به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش خبرنگاران، متن پیغام یوگنی ینین معاون وزیر خارجه اوکراین به توضیح زیر است:

همکاران محترم؛

امروز جمهوری اسلامی ایران روز ملی خود- سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تحت رهبری امام خمینی (ره)- را گرامی می دارد. روابط محبت آمیز بین اوکراین و ایران دارای تاریخ عمیقی می باشد و بنیاد این روابط بلافاصله بعد از اعلام استقلال اوکراین پایه گذاری شد. در سال 1992 ما روابط سیاسی (دیپلماتیک) را برقرار نمودیم. از آن موقع، ما در روابط خود پیشرفت چشم گیری را کسب نموده ایم. مبنای حقوقی و قراردادی قابل توجهی ایجاد شده است، روابط تجاری و مالی با موفقیت توسعه می یابد، نمایشگاه های مشترک نقاشی، تبادل گروه های فرهنگی و همکاری موفقیت آمیز در زمینه های آموزشی- تحصیلی صورت می گیرد.

البته روابط ما با جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت خیلی بیشتری از دستاوردهای امروزمان است و ما تمام امکانات را برای تحقق این توانمندی در اختیار داریم.

چالش های آشکار برای همه نیز وجود دارد و بنده اطمینان دارم که ما بتوانیم با همدیگر و با اتکا به حسن تفاهم و روابط تثبیت شده محبت آمیز بین دو ملت بر این چالش ها غلبه نماییم. بی تردید امسال به پیشرفت همه جانبه روابط اوکراین و ایران اختصاص خواهد یافت.

دوستان محترم، اینجانب به نمایندگی از وزارت امور خارجه اوکراین روز ملی را به ملت ایران تبریک می گویم. امیدوارم روابط دوجانبه محبت آمیز ما توسعه پویا در همه زمینه ها را داشته باشد. برای مردم دوست ایران آرزوی صلح، ثبات و رفاه را دارم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1458

به "پیغام معاون وزیر خارجه اوکراین به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام معاون وزیر خارجه اوکراین به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید