چطور بهترین زمان برای خوابیدن در شب را پیدا کنیم؟

به گزارش لیسو، مجله سلامت/ آخرین باری که یک نفر به شما گفت که به تختخواب بروید کی بوده است؟ آیا آن زمان هشت سالتان بود یا ده سالتان؟ مهم نیست که چه زمانی این حرف به شما گفته می شده است، این احتمالاً بهترین توصیه در مورد خواب شما بوده است.

چطور بهترین زمان برای خوابیدن در شب را پیدا کنیم؟

بسکمک از بیماران به ما در این مورد می گویند که چطور تصمیم دارند تا ساعت 10 به رختخواب بروند، اما قبل از آنکه متوجه شوند به ساعت نگاه می کنند و می بینند که ساعت 11:30 شب است و با اینحال برای یک ساعت دیگر هم بیدار می مانند!

در مورد این موضوع فکر کنید. زمان خواب شما یکی از آن مسائل کوچکی است که می توانید در مورد خواب خود کنترل کنید. اما معمولاً زمان بیداری شما با توجه به عوامل اجتماعی معین می شود.

لازم است که برای رفتن به سر کار یا مدرسه آماده شوید یا حتی به بچه ها خود برای آماده شدن کمک کنید - خودتان بهتر با این مسائل آشنا هستید. بنابراین زمان بیدار شدن ما تقریباً ثابت است. با اینحال، زمانی که به رختخواب می رویم می تواند متفاوت باشد و در حقیقت تحت کنترل ما است.

محدود کردن زمانی که در خواب هستید می توانید باعث شود از کم خوابی جدی رنج ببرید و همه ما می دانیم که کم خوابی تاثیر قابل توجهی بروی کاهش وزن دارد:

عدم تعادل در هورمون ها می تواند پیش بیاید که باعث می شود اشتهای شما افزایش یابد و احساس گرسنگی بیشتری کنید.

شما آخرین مرحله خواب در یک خواب کامل را از دست می دهید که یعنی مرحله REM خواب که بیشترین میزان کالری را می سوزاند تجربه نخواهید کرد.

کمبود خواب می تواند باعث میل شما به چربی زیاد و خوراکی ها پر از کربوهیدرات شود.

پس چگونه می توانیم بفهمیم که بهترین زمان خواب کی است؟ و اگر بخواهیم که سوخت و ساز بدن ما به درستی کار کند به چه مقدار خواب نیاز داریم؟

راه حلی برای پیدا کردن بهترین زمان خواب

1.معین کنید که ساعت بیدار شدن شما به طور معمول کی است.

2.اکنون هفت و نیم ساعت از این زمان کم کنید. هر چرخۀ خواب ما معمولاً 90 دقیقه به طول می انجامد و یک فرد معمولی هر شب پنج تا از این چرخه ها را تجربه می کند.

3.ساعت یا گوشی خود را کوک کنید تا زمان رفتن به تختخواب را به شما اطلاع دهد (اما از قلم نیاندازید که آن را برای زنگ صبح دوباره کوک کنید.)

4.گر که بعد از سه روز که در موقع معین شده به رختخواب رفتید، صبح توانستید طی آن ده دقیقۀ قبل از شروع زنگ ساعت خود از خواب بیدار شوید، پس بهترین زمان خواب خود را پیدا کردید.

5.اگر که اینطور نشد و هنوز نیاز به زنگ ساعت داشتید، پس باید زمان خواب خود را هر سه روز 15 دقیقه عقب تر ببرید تا زمانی که دقیقاً قبل از زنگ ساعت خود از خواب بیدار شوید. وقتی که قبل از زنگ ساعت خود بیدار شدید، بهترین زمان خواب خود را پیدا کرده اید.

برای مثال: اگر که قرار است هر صبح سر ساعت شش و نیم صبح بیدار شوید، زمان ساعت خود را روی 11 شب کوک کنید تا به شما یادآور شود که ظرف 15 دقیقه به رختخواب بروید. (بعضی از افراد زنگ ساعت خود را برای 8 ساعت قبل از بیداری کوک کنید - یعنی 10:30 - تا وقت کافی داشته باشید تا برای خوابیدن آماده شوید.)

وقتی که در زمان درستی به رختخواب بروید، می توانید از کمبود خواب خود جلوگیری کنید، هورمون های شما تعادل خواهند داشت و سوخت و ساز بدن شما به درستی انجام خواهد شد. و البته به این هم فکر کنید که چقدر خوب است بدون یک زنگ ساعت از خواب خود بیدار شوید. به این ترتیب وقت خواهید داشت به تمام رویاهای خود برسید. پس فرصت را از دست ندهید و از همین امشب شروع کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1022

به "چطور بهترین زمان برای خوابیدن در شب را پیدا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور بهترین زمان برای خوابیدن در شب را پیدا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید