کریمی: هندی ها بدون هماهنگی من تصمیم گرفتند با حسن یزدانی کشتی نگیرند، مربیان آنها مافیایی عمل می نمایند

به گزارش لیسو، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد هند در مسابقات جهانی قزاقستان گفت: مچ پای کشتی گیر هندی آسیب دیده بود اما به اندازه ای نبود که نتواند با حسن یزدانی کشتی نگیرد.

کریمی: هندی ها بدون هماهنگی من تصمیم گرفتند با حسن یزدانی کشتی نگیرند، مربیان آنها مافیایی عمل می نمایند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

حسین کریمی که به تازگی با فدراسیون کشتی هندوستان قطع همکاری نموده است، در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، گفت: فروردین ماه سال جاری بود که به درخواست فدراسیون کشتی هند، به وسیله فدراسیون ایران چند گزینه به آنها معرفی گردید و آنها براساس رزومه، مرا انتخاب کردند و قرارداد رسمی و کاملی منعقد شد. قرارداد ما تا سرانجام المپیک 2020 توکیو بود و از نظر فنی هم نتایج بسیار خوبی در مسابقات جهانی کسب کردیم اما مسائل دیگری وجود داشت که به قطع همکاری منجر شد.

وی اعلام کرد: مربیان هندی مقابل من گارد گرفته بودند و هرگز نتوانستند با من هماهنگ شوند. از همان روز اولی که به هند رفتم برای اصلاح کار خیلی کوشش کردم و نتایجی که در مسابقات جهانی قزاقستان برای اولین بار برای هندی ها حاصل شد، نشان می دهد که مسئله قطع همکاری ما هم به دلیل مسائل فنی نبوده و آنها در نامه شان هم این را ذکر نموده اند. مربیان آنها مافیایی کار می نمایند. مسائل پیش پا افتاده ای وجود داشت که مشکل ایجاد می کرد. مواردی که در خصوص هتل و هم اتاق نشدن با مربی هندی گفته اند به هیچ وجه صحت ندارد. سرپرست تیم و مربی ارشد اتاق ها را تقسیم می کردند و طبق هماهنگی خودشان برای من اتاق در نظر گرفته بودند. این چیزهایی که عنوان شده، بهانه های واهی است.

این مربی مازندرانی ادامه داد: زمانی که به هند رفتم، دیدم هیچ برنامه ای ندارند. به خاطر همین با فدراسیون این کشور برای در نظر دریافت اردوهای ملی، تورنمنت های تدارکاتی، برنامه تمرین، تغذیه و... مکاتبه کردم. همه برنامه های قبلی آنها اشتباه بود. در خصوص زمان برگزاری اردو برطرف عیب کردم، اما آنها می گفتند برنامه خودمان خوب است. سیستم غلطی آنجا حاکم بود، مثلا تمرینات شان از ساعت 6 صبح آغاز می شد. من می گفتم وقتی قرار است مسابقه 11 صبح باشد، نباید از 6 صبح تمرین کرد، اما آنها می گفتند به این کار عادت نموده اند، در حالی که عادت غلط را باید اصلاح کرد. یکی دو جلسه ساعت هفت و نیم صبح تمرین کردند، اما باز به روال سابق برگشتند.

کریمی نحوه انتخاب تیم ملی هند را نیز اشتباه دانست و گفت: آنها از مسابقات کشوری یک سال قبل شان 3، 4 کشتی گیر را انتخاب می کردند و به آسیایی و اردوهای شبانه روزی می بردند. سال جاری هم همان نفرات به جام ساساری و یاشاردوغو رفتند. 20 روز مانده به مسابقات جهانی یک انتخابی تیم ملی برگزار گردید و 5 کشتی گیر ملی شان باختند و لیست تیم ملی در 5 وزن تغییر کرد تا نفراتی به مسابقات جهانی بروند که نه اردوی تیم ملی بوده و نه به تورنمنت رفته بودند. این یکی از ایرادهای کار بود که من در خصوصش تذکر داده بودم، اما آنها نمی خواستند تغییر نمایند.

این مربی اضافه کرد: طبق یکی از بندهای قرارداد باید یک واحد آپارتمان در اختیار من و خانواده ام قرار می گرفت که این کار انجام نشد و یکسری مسائل دیگر هم وجود داشت که قابل گفتن نیست و بهتر است در خصوص آنها صحبت نکنم. در مبارزه رده بندی وزن 57 کیلوگرم نیز از آنها خواستم کشتی گیر هندی را مقابل رضا اطری کشتی گیر کشورم کوچ نکنم و این طبیعتا خواسته معقولی بود. به همین دلیل مربی هندی در کوچ نشست. آنها دنبال بهانه بودند و گفتند چرا در کشتی با رضا اطری در کوچ ننشستم.

سرمربی تیم ملی هند در جهانی قزاقستان در پاسخ به این سوال که آیا موافق انصراف کشتی گیر هندی وزن 86 کیلوگرم از مبارزه فینال با حسن یزدانی بوده است به خبرنگاران گفت: مچ پای کشتی گیر هندی آسیب دیده بود، اما این آسیب به اندازه ای نبود که بخواهد کشتی نگیرد. من گفتم به چه دلیلی می گویید کشتی نگیرد، گفتند پایش درد می نماید. در پاسخ گفتم حضور در فینال آنقدر افتخار است که ارزش دارد آدم حتی با پای شکسته کشتی بگیرد، اما بدون هماهنگی من جلسه گذاشتند و این تصمیم را دریافتد. گفتند می بازد و آبرویش می رود.

کریمی با اشاره به صحبت های رئیس فدراسیون کشتی ایران با رئیس فدراسیون هندوستان در قزاقستان توضیح داد: در نورسلطان که بودیم علیرضا دبیر با رئیس فدراسیون هندوستان صحبت کرد و گفت حالا که اینقدر خوب نتیجه گرفته اید، اگر پیشرفت می خواهید باید صفر تا صدِ کار را به کریمی بدهید و سرمربی تان اختیار کامل داشته باشد. دیدید که اینجا چه نتیجه ای گرفتید، رئیس فدراسیون هند هم این صحبت ها را تایید کرد، چون ما در قزاقستان برای اولین بار در تاریخ کشتی هندوستان، 4 مدال و سه سهمیه المپیک گرفتیم. با این حال وقتی با آنها مکاتبه کردم که وضعیت چه می گردد، گفتند برنامه های شما مورد موافقت قرار نگرفته و ما می خواهیم با برنامه خودمان کار کنیم، در حالی که این برنامه از نظر من غلط است و باید اصلاح گردد. به همین دلیل به آنها ایمیل زدم که شاید نتوانیم با هم همکاری کنیم.

این مربی مازندرانی در خصوص مطالباتش از کشتی هند گفت: طبق قرارداد قرار بود 40 درصد حقوقم را به روپیه بگیرم و 60 درصد را به دلار که به خاطر مشکلاتی که به خاطر انتقال ارز و موضوع تحریم وجود دارد، 60 درصد دلار مانده و هرچند به هندی ها گفتم که باقی پولم را هم به روپیه بدهند اما این کار را انجام ندادند و در واقع 60 درصد قراردادم هنوز مانده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 386

به "کریمی: هندی ها بدون هماهنگی من تصمیم گرفتند با حسن یزدانی کشتی نگیرند، مربیان آنها مافیایی عمل می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کریمی: هندی ها بدون هماهنگی من تصمیم گرفتند با حسن یزدانی کشتی نگیرند، مربیان آنها مافیایی عمل می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید