2 ستاره نامدار در انتظار قرارداد با استقلال ، اقدام معنادار برای آبی پوش شدن

به گزارش لیسو، 2 بازیکنی که نکونام اصرار شدیدی به جذب آنها دارد همچنان منتظر اقداک باشگاه استقلال هستند.

2 ستاره نامدار در انتظار قرارداد با استقلال ، اقدام معنادار برای آبی پوش شدن

به گزارش خبرنگاران مهدی قایدی و امیرحسین حسین زاده این روزها شرایطی مشابه یکدیگر دارند. از یک سو حسین زاده با تیم شارلروا تمرین نمی کند و از سوی دیگر مهدی قایدی نیز همین شرایط را با باشگاهش شباب الاهلی دارد.

باشگاه استقلال دو هفته پیش مذاکراتی را با باشگاه شارلروای بلژیک کلید زد تا امیرحسین حسین زاده را به خدمت بگیرد. در آن مذاکرات باشگاه شارلروای بلژیک از باشگاه استقلال خواست در ازای پرداخت 800 هزار یورو رضایتنامه حسین زاده را صادر کند تا این بازیکن به طور دائمی بتواند برای استقلال به میدان برود. باشگاه استقلال در مذاکرات اولیه خود با باشگاه شارلروای بلژیک اعلام نموده که قادر نیست بیش از 500 هزار یورو به شارلروا بپردازد و بعد از اینکه باشگاه شارلروا راضی به دریافت این مبلغ نشد، باشگاه استقلال دیگر مذاکرات خود را با این باشگاه پیگیری نکرد.

حسین زاده هم با وجود اینکه همچنان مذاکرات روی هوا مانده منتظر باشگاه استقلال است و حتی در اردوها و تمرینات تیمش شرکت ننموده است تا شاید باشگاه استقلال اقدامات تازه ای در این خصوص انجام دهد و او به استقلال بازگردد.

حسین زاده حتی صحبتی هم با جواد نکونام داشته و سرمربی استقلال به این بازیکن اعلام نموده عمیقاً خواستار بازگشت او به ایران است ودوست دارد در ترکیب استقلال بازی کند. حتی نکونام در صحبت هایی که با این بازیکن داشت، اعلام نموده اگر مهدی قایدی به استقلال نیاید، حضور او (حسین زاده) می تواند یاری قابل توجهی به خط حمله باشگاه استقلال باشد اما دست نکونام نیز بسته است و مدیران باشگاه استقلال باید در این راستا اقدامات جدی تری انجام دهند تا حسین زاده به استقلال بازگردد.

اینکه چرا بعد از مذاکرات اولیه میان باشگاه استقلال و شارلروا مسئولان باشگاه استقلال دیگر پیگیر مذاکرات با بلژیکی ها نشدند، تعیین نیست. احتمالاً این موضوع مربوط است به بحران مالی در باشگاه استقلال و از سویی شنیده می گردد مسئولان باشگاه استقلال به حسین زاده اعلام نموده اند که خودش مشکلش را با باشگاه شارلروای بلژیک حل نماید. این حرف به این معنا است که حسین زاده بخشی از مبلغی که باشگاه بلژیکی خواسته را به آنها بدهد یا اینکه از مطالباتش بگذرد تا انتقال مورد نظر باشگاه استقلال انجام گردد که بعید است چنین اتفاقی رخ دهد و حسین زاده بخواهد از مواضع مالی خود کوتاه بیاید.

شرایط به وجود آمده برای حسین زاده بی شباهت به آن چیزی نیست که برای مهدی قایدی اتفاق افتاده است. باشگاه شباب الاهلی نیز تمام پول حق انتقال قایدی به باشگاه استقلال را یکجا می خواهد و سران این باشگاه که یک بار بابت معامله با طرف استقلالی زخم خورده اند هرگز نخواهند پذیرفت که باشگاه استقلال به صورت قسطی حق رضایتنامه قایدی را بپردازد. برای همین این باشگاه بارها به مسئولان باشگاه استقلال اعلام نموده فقط در حالتی حاضر است رضایتنامه قطعی قایدی را صادر کند که باشگاه استقلال تمام آن پولی که خواسته شده را به طور یکجا در حساب باشگاه شباب الاهلی قرار دهد که بعید است با توجه به مبلغ قابل توجهی که از سوی باشگاه الاهلی خواسته شده (4میلیون یورو) اساساً هیچ تیمی در فوتبال ایران قادر به جذب قایدی باشد.

با این حال مهدی قایدی نیز از انجام تمرین با باشگاه شباب الاهلی خودداری نموده و به استقلالی ها هم پیام داده همچنان منتظر خواهد ماند تکلیفش با این باشگاه روشن گردد اما از سوی باشگاه استقلال هیچ حرکتی انجام نشده و مهدی قایدی نیز منتظر است تا شاید در روزهای آینده اتفاقاتی رخ دهد و او به استقلال بازگردد.

قایدی می داند که اگر در این ایام که باشگاه استقلال همچنان فرصت یارگیری دارد با باشگاه شباب الاهلی دست همکاری دوباره بفشارد و به این تیم ملحق گردد، استقلال دیگر قادر به جذب او نخواهد بود اما او صبر نموده تا شاید از سوی باشگاه استقلال اقدامی انجام گردد که هیچ حرکت مثبتی در روزهای اخیر دال براینکه باشگاه استقلال خواستار قایدی باشد انجام نشده است.

به هر حال باشگاه استقلال باید حسن نیت دو لژیونر فوتبال ایران را جدی بگیرد. دو بازیکنی که همه تیم های داخلی خواستار آنها خواهند بود اما به رغم آنکه از تیم های خارجی خود نیز پیشنهاد دارند و می توانند بار دیگر در ترکیب شارلروا و شباب الاهلی بازی نمایند اما صبر نموده اند تا از سوی باشگاه سابق خود در ایران اقدامی در راستای بازگشت انجام گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 تیر 1402 بروزرسانی: 31 تیر 1402 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 2226

به "2 ستاره نامدار در انتظار قرارداد با استقلال ، اقدام معنادار برای آبی پوش شدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 ستاره نامدار در انتظار قرارداد با استقلال ، اقدام معنادار برای آبی پوش شدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید