آمریکا ادعای خود در مورد توقیف محموله های سوخت ایران را تکرار کرد

به گزارش لیسو، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز آدینه در یک کنفرانس خبری در پاسخ به پرسش یک خبرنگار در مورد اینکه واشنگتن میخواهد با محموله های توقیف شده ای که ادعا می گردد متعلق به ایران است، چه کند؛ گفت که به زودی آن را اعلام خواهیم کرد.

آمریکا ادعای خود در مورد توقیف محموله های سوخت ایران را تکرار کرد

وی در ادامه مدعی شد که محموله های توقیف شده، چهار فروند نفتکش است که راهی هیوستون هستند. قرار نیست آنها [ایران] این کار را انجام دهند. قرار نیست ایران این کار را انجام دهد. به همین خاطر ما این کار را کردیم و نفتکش ها را توقیف کردیم. و در حال انتقال این نفتکش ها به هیوستون هستیم.

لازم به ذکر است که روز گذشته روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی مدعی شد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای نخستین بار کشتی هایی را که گفته می گردد حامل سوخت از ایران بوده اند، توقیف نموده است.

بنا بر این گزارش، توقیف نفتکش های مزبور بخشی از کمپین فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران است. وال استریت ژورنال همچنین مدعی شد که این چهار فروند نفتکش به نامهای لونا، پاندی، برینگ و بلا که در روزهای اخیر در آب های آزاد توقیف شده اند، اکنون در حال حرکت به سمت هیوستون در ایالت تگزاس آمریکا هستند.

یک مقام آمریکایی بدون ارائه توضیحات بیشتر ادعا کرد که این کشتی ها بدون توسل به قوه قهریه توقیف شده اند.

این در حالی است که حجت الله سلطانی سفیر ایران در ونزوئلا در واکنش به ادعای وال استریت ژورنال مبنی بر توقیف چهار فروند نفتکش حامل سوخت از ایران در توئیتر نوشت: یک دروغ و جنگ روانی دیگر از دستگاه تبلیغاتی امپریالیسم آمریکا. نه کشتی ها ایرانی هستند و نه مالک یا پرچم آنها ارتباطی به ایران دارد. ترامپ تروریست نمی تواند حقارت و شکست خود در برابر ملت عظیم ایران را با تبلیغات دروغین جبران کند.

لازم به ذکر است که ماه میلادی گذشته دادستان های آمریکایی با تنظیم یک دادخواست خواهان توقیف این چهار فروند کشتی شدند. به گفته این مقام های آمریکایی، در زمان صدور حکم دادستان های آمریکایی در ماه ژوئیه، کشتی های برینگ و بلا در حال حرکت در نزدیکی سواحل کاپ ورد بودند. کشتی های لونا و پاندی هم آخرین سیگنال های خود را ماه گذشته میلادی از آب های عمان ارسال کردند.

این حکم بعد از آن صادر شد که ایالات متحده آمریکا نتوانست از ارسال پنج نفتکش ایران به مقصد ونزوئلا جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1125

به "آمریکا ادعای خود در مورد توقیف محموله های سوخت ایران را تکرار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا ادعای خود در مورد توقیف محموله های سوخت ایران را تکرار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید