احتمال ظهور کرونای جهش یافته در ترکیه

به گزارش لیسو، گرچه گفته می گردد افزایش چهار برابری ابتلا به کرونا در ترکیه ناشی از شیوع ویروس انگلیسی است؛ اما به گفته یک مقام درمانی این کشور، امکان ظهور کرونای ترکیه ای هم وجود دارد.

احتمال ظهور کرونای جهش یافته در ترکیه

به گزارش مهر به نقل از آناتولی: اسماعیل بالیک رئیس بخش بیماری های عفونی دانشگاه آنکارا با توجه به شدت ناگهانی ابتلا به کرونا در ترکیه، اینکه شاهد جهش کووید 19 و ظهور نوع ترکیه ای باشیم را محتمل دانست.

وی در این باره گفت: هرچه شیوع ویروس در مکانی شایع تر باشد؛ به همان اندازه ریسک ظهور جهشی منحصر به فرد هم افزایش پیدا خواهد نمود. امکان جهش در ترکیه هم وجود دارد و اگر چنین باشد؛ باید درباره آن تحقیقات مناسبی انجام بگیرد.

البته به گفته وی، در حال حاضر، 40 تا 70 درصد از موارد ابتلا به کرونا در ترکیه از بابت شیوع نوع انگلیسی است.

طبق آمار سایت ورلد میترز، در حال حاضر در ترکیه بیش از 3 میلیون و 445 هزار نفر به کرونا مبتلا هستند و میزان مرگ و میر نیز از 32 هزار نفر فراتر رفته است.

روز گذشته، وزارت بهداشت ایران طی نامه ای به قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، خواهان توقف تمام پروازها و همچنین ترددهای مرزی میان ایران و ترکیه دست کم به مدت یک هفته شد.

طی یک ماه اخیر، تعداد ابتلا به کرونا در ترکیه 4 برابر شده به گونه ای که طی روز 13 فروردین، 42 هزار ابتلا به کرونا در این کشور گزارش شده است.

همچنین محدودیت های جدید به این کشور بازگشته و در حال حاضر 58 استان ترکیه در شرایط قرمز قرار دارند و از ساعت 9 شب دوشنبه تا 5 صبح دوشنبه هفته آینده در این کشور، منع تردد اعمال شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1546

به "احتمال ظهور کرونای جهش یافته در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ظهور کرونای جهش یافته در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید