ترامپ زمان خروج آمریکا از سوریه را بیان کرد

به گزارش لیسو، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد، نیروهای آمریکایی مستقر در مناطق چاه ها و میادین نفت در شمال سوریه زمانی که کردها بتوانند به شیوه ای بر این مناطق مسلط شوند، مواضع خود را ترک خواهند کرد.

ترامپ زمان خروج آمریکا از سوریه را بیان کرد

به گزارش خبرگزای اسپوتنیک، این اظهارات ترامپ درباره میادین نفت سوریه در حالی است که واشنگتن پیشتر به طور جزئی نیروهای خود را از شمال سوریه خارج و حضور خود را در تعدادی از میادین نفت حفظ نموده بود.

بعد از عملیات نظامی ترکیه، گروه های کرد و گروه های مسلح هم پیمان کشورهای غربی از مناطق مرزی عقب نشینی کردند، البته بعد از اینکه ناگزیر به امضای توافق با دمشق شدند؛ توافقی که براساس آن نیروهای دولتی به مناطق تحت کنترل نمودها بازگشتند.

در ماه فوریه سفیر روسیه در دمشق در گفت وگو با اسپوتنیک گفت، آمریکا از بلندپروازی های نمودها در ایجاد دولت شان در سوریه حمایت می نماید و به آنها اجازه می دهد پول هایی را به وسیله قاچاق منابع نفتی کشور به دست آورند.

محمد کمال الجفا، کارشناس نظامی و تحلیل گر سیاسی تاکید نمود: سیاست های واشنگتن در سوریه تردیدآمیز هستند، ما می بینیم که سیاست های آمریکا حول حمایت از یگان های کرد حول محدوده چاه های نفت به عنوان بهانه ای برای توجیه حضور آمریکا و بازداشتن دولت سوریه از استفاده از درآمدهای نفتی جهت بازسازی این کشور می چرخد و ما جنگ آتش زدن گندم را برای کسب دستاوردهای سیاسی فراموش نمی کنیم. درگیری در سوریه اگر طرح های براندازی نظام سوریه شکست بخودر و نقش داعش در کنترل و تقسیم آن هم به شکست بینجامد، تمام نمی گردد، باید توجه داشت که این منطقه در محور تلاقی چهار کشور واقع است که همگی تشکیل هر گونه موجودیتی جدایی طلب را که موجودیت های آنها را تهدید کند، رد می نمایند.

الجفا افزود، رهبران کرد این پرونده را براساس بازی روی تناقضات اداره می نمایند و کسانی هستند که به منظور تقویت واقعیتی که انفجار قطعی اوضاع در آینده را به دنبال خواهد داشت، برای آنها برنامه ریزی می نمایند. تعداد زیادی از رهبران عشایر عرب مسؤول عدم سوق یافتن به سمت هماهنگی با دولت سوریه هستند. در شرایطی که شاهد هوشیاری بیشتر درباره وقایع هستیم بیشتر رهبران قسد (نیروهای دموکراتیک سوریه) غیرسوری هیچ طرحی ملی ندارند که از سلسله کوه های قندیل ارائه شده باشد، بیشتر نمودها طرح های جدایی طلبانه آنها را تایید نمی نمایند و شرایط به این منوال باقی نخواهد ماند و نمودها باید به سمت مذاکره با دولت سوریه بروند، آنها قوی هستند زیرا برایشان بهتر آن است وقتی واشنگتن دست از سر آنها برداشت با سوریه مذاکره نمایند.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 998

به "ترامپ زمان خروج آمریکا از سوریه را بیان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ زمان خروج آمریکا از سوریه را بیان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید