ترکیه کرونازده نیز با یاری روسیه واکسن اسپوتنیک وی فراوری می نماید

به گزارش لیسو، روسیه و ترکیه از همکاری باهم برای فراوری واکسن ضد کرونای اسپوتنیک وی که هم مصرف داخلی و هم خارجی دارد، خبر دادند.

ترکیه کرونازده نیز با یاری روسیه واکسن اسپوتنیک وی فراوری می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالیکه کرونا در ترکیه بشدت این کشور را درگیر نموده است، یک شرکت داروسازی ترکیه دوشنبه اعلام نمود که میخواهد در هفته های جاری واکسن روسی ضد کرونای اسپوتنیک وی را در ترکیه فراوری کند.

به نوشته وبگاه دوار صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه نیز اعلام نموده است که فراوری واکسن ضد کرونای اسپوتنیک وی تا چندی دیگر در ترکیه شروع می گردد. دربیانیه ای بدین منظور آمده است که ترکیه و روسیه با همکاری مشترک با هم اولین واکسن ضد کروتای ثبت شده در دنیا را فراوری می نمایند.

روسیه اعلام نموده که با یک شرکت دیگر ترکیه ای نیز در حال مذاکره برای ساخت واکسن اسپوتنیک وی در ترکیه است. گفته می گردد واکسن اسپوتنیک وی ساخت ترکیه مصرف داخلی و صادراتی دارد.

اخیرا یک مقام ارشد روسیه گفت که به جای همکاری با روسیه و خرید واکسن اسپوتنیک وی که اولین واکسن ثبت شده برای مقابله با کووید-19 بوده ، کوشش های زیادی صرف انکار موجودیت این واکسن و حتی خدشه وارد کردن به اعتبار آن شده است.

وزیر بهداشت ترکیه اخیرا گفته بود که در این زمینه قصد همکاری با روسیه را دارد. واکسن روسی اسپوتنیک از بهترین ها در دنیا برای مقابله با بیماری کروتاست و بسیاری از کشورها در حال استفاده از آن هستند.

رئیس جمهور ترکیه اخیرادر خاتمه نشست کابینه ه از اتخاذ تدابیر جدید در ماه مبارک رمضان برای مقابله با شیوع کرونا اطلاع داد.

رجب طیب اردغان رئیس جمهور ترکیه از اعمال مقررات جدید برای کاهش شیوع کرونا اطلاع داد. بر این اساس، مراکز آموزشی این کشور به جز پایه نهم و دوازدهم به وسیله آموزش راه دور به فعالیت خود ادامه می دهند. کافه ها و رستورانها نیز بر اساس قوانین محدود نماینده ممنوع از فعالیت هستند و تنها غذاهای بیرون بر به مشتریان ارسال می نمایند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1587

به "ترکیه کرونازده نیز با یاری روسیه واکسن اسپوتنیک وی فراوری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه کرونازده نیز با یاری روسیه واکسن اسپوتنیک وی فراوری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید