ترکیه 7 فرد مظنون به عضویت در داعش را به اروپا دیپورت کرد

به گزارش لیسو، تسنیم نوشت: دولت ترکیه اظهار داشت 7 نفر از اتباع آلمانی و انگلیسی مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش را به کشورهایشان بازمی گرداند.

ترکیه 7 فرد مظنون به عضویت در داعش را به اروپا دیپورت کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، دولت ترکیه روز پنج شنبه اعلام نمود 7 نفر از اتباع کشورهای آلمان و انگلیس را که مظنون به عضویت در گروه تروریستی داعش هستند را به کشورهایشان دیپورت خواهد نمود.

چندی پیش رسانه های ترکیه ای گزارش داده بودند که دولت این کشور میخواهد 20 نفر از شهروندان آلمانی مظنون به عضویت در داعش را به آلمان بازگرداند؛ هرچند وزرات کشور آلمان اعلام نموده است تمایلی به پذیرش این افراد ندارد.

بر اساس آمارهای منتشرشده از سوی کمیسیون اروپا (بازوی اجرایی اتحادیه اروپا)، در فاصله سال های 2011 تا 2016 یعنی دوران اوج فعالیت های گروه تروریستی داعش، بیش از 5000 نفر از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این گروه پیوسته اند.

بازگشت تروریست های اروپایی عضو داعش به کشورهای خود یکی از دغدغه های امنیتی بزرگ اتحادیه اروپاست و کشورهایی اروپایی که خود در تقویت داعش برای پیشبرد منافع خود در خاورمیانه نقش داشته اند، اکنون سعی دارند به نوعی از پذیرش تروریست های اروپایی عضو داعش شانه خالی نمایند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در اواسط ماه فوریه (اواخر بهمن ماه 97) با اعلام اینکه آمریکا و متحدانش بیش از 800 نفر از اتباع اروپایی عضو داعش را اسیر نموده و نیروهای کُرد متحد آمریکا در شمال شرقی سوریه از آنها نگهداری می نمایند، از کشورهای اروپایی به ویژه انگلیس، فرانسه و آلمان خواسته بود که هرچه سریع تر این تروریست ها را تحویل گرفته و محاکمه نمایند. وی حتی اروپایی ها را تهدید نموده بود که در صورت تحویل نگرفتن تروریست ها، آمریکا آنها را رها خواهد نمود.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 513

به "ترکیه 7 فرد مظنون به عضویت در داعش را به اروپا دیپورت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه 7 فرد مظنون به عضویت در داعش را به اروپا دیپورت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید