توییت معزی درباره حواشی دیروز جلسه دولت

به گزارش لیسو، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری درباره حواشی دیروز جلسه هیات دولت که با بارش ناگهانی باران همراه بود، رشته توییتی منتشر کرد.

توییت معزی درباره حواشی دیروز جلسه دولت

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، علیرضا معزی نوشت:

1- بنا به سنتی که از اسفند 93 تا به امروز ادامه داشته، رئیس جمهور و کابینه اش پس از آخرین جلسه هیأت دولت در سال 99 به میان خبرنگاران در حیاط دولت آمدند. دیروز آخرین باری بود که روحانی در دوران مسؤولیتش، این رسمِ در آستانه نوروز را به جا می آورد؛ رسمی که در ایام کرونا هم ادامه یافت.

2- و ناگهان باران ... رگبار باران، یکباره و کوتاه بود؛ آنقدر که سخت بشود حدس زد این دوگانه ها تنها چند لحظه با هم فاصله دارند.

3- باران کوتاه روز گذشته، هم فرصتی ناب برای عکاسان خبری بود و هم مجالی داغ برای اظهارنظرهای شبکه ای. دیگر باید پذیرفته باشیم که افکار عمومی قدرتمند است و شهروندان کنشگر در شبکه ، در هر موضوع و رخدادی نظر خواهند داد، نقد خواهند کرد و یا سوژه ای برای طنازی خواهند ساخت.

4- همه ما در اظهارنظرهای شبکه ای ممکن است دچار ساده سازی شویم و از داده های محدود، قضاوت های بزرگ بسازیم یا از نشانه های حداقلی، نتیجه گیری های حداکثری داشته باشیم. با احترام تام به حق اظهار نظر شهروندان، بیان چند گزاره را مفید می دانم.

5- گرچه بارش پیش بینی نشده باران در رویدادهای مرتبط با رهبران سیاسی، معمول نیست اما بارها هم رخ داده است. ببینیم:

6- استعلام پیش بینی آب و هوا برای رویدادهای فضای باز در فصول بارش، از پروتکل های دفتر رییس جمهور است. این پروتکل برای برنامه دیروز هم رعایت شده بود اما رگبار، آنچنان کوتاه بود که احتمالا در تلورانس خطای معمول پیش بینی ها بگنجد و اعتبار پیش بینی صبح چهارشنبه را مخدوش نسازد.

7- دیروز بلافاصله پس از پایان صحبت رئیس جمهور، باران هم پایان یافت؛ آنقدر بارندگی کوتاه بود که حدود نیم ساعت پس از پایان سخنرانی رئیس جمهور هم برخی از وزرا در حیاط دولت باقی ماندند و به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند.

8- رفتار رئیس جمهور و زبان بدن روحانی در هنگام سخنرانی زیر باران، کم نقص بود و لبخندش حتی بعد از پایان سخنرانی هم ادامه داشت. روحانی سیاستمدار باتجربه ای است. گرچه برخی از وزرا از قرار دریافت در آن شرایط، احساس مثبتی نداشتند اما برخی دیگر با آرامش و لبخند، دقایق را گذراندند.

9- بنده واجد صلاحیت اخلاقی و حرفه ای برای دعوت دیگران به درنگ و انصاف در اظهارنظر نیستم اما امیدوارم سخنرانی دیروز رئیس جمهور از سایه حواشی موقت باران! بیرون بیاید و جملات کلیدی آن خصوصا مرتبط با احیای برجام و سنگ اندازی داخلی شنیده شود.

10- نوروز مبارک.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1494

به "توییت معزی درباره حواشی دیروز جلسه دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توییت معزی درباره حواشی دیروز جلسه دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید