جهانگیری: نگاه مردم و مسئولان به مسائل و چالش ها نباید متفاوت باشد

به گزارش لیسو، معاون اول رییس جمهور گفت: نگاه مردم و مسئولان به مسائل و چالش ها نباید متفاوت باشد.

جهانگیری: نگاه مردم و مسئولان به مسائل و چالش ها نباید متفاوت باشد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، نمایندگان خراسان شاقتصادی بعداز ظهر امروز (چهارشنبه) با معاون اول رییس جمهور دیدار کردند.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به اینکه استان خراسان شاقتصادی دارای استعداد ها و ظرفیت های فراوانی برای توسعه است، گفت: این استان قطعاً با تمرکز مجموعه مدیران و نمایندگان استان روی مسایل کلیدی می تواند ضمن توسعه زیرساخت ها، عقب ماندگی های خود را در برخی از بخش های اقتصادی هر چه سریعتر جبران کند.

معاون اول رییس جمهور با ابراز خرسندی از وجود انسجام، اتحاد و همدلی میان مسئولان و نمایندگان استان خراسان شاقتصادی گفت: قطعاً تنها راه پاسخگویی به توقعات و مطالبات مردم و پیشرفت استان های کمتر توسعه یافته انسجام و وحدت است.

جهانگیری با اشاره به شرایط سخت معیشتی و اقتصادی مردم که ناشی از پیامد های منفی فشار های خارجی و کرونا است، گفت: در این شرایط حساس همه مسئولان کشور باید برای حل مسائل و خدمت رسانی وحدت کلمه داشته باشند، نباید نگاه مردم به موضوعات و چالش ها متفاوت از نگاه مسئولان باشد، زیرا این موضوع موجب ناامیدی و یأس در جامعه می شود.

معاون اول رییس جمهور گفت: مجلس شورای اسلامی علاوه بر ایفای وظایف ذاتی خود می تواند فضای سیاسی کشور را مدیریت کند قطعاً تریبون مجلس می تواند فضای آرامش و همدلی و همراهی را به جامعه القا کند.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوعات مطرح شده از سوی نمایندگان استان خراسان شاقتصادی شرح داد: پیشرفت طرح ملی راه آهن گرگان-مشهد و تکمیل پتروشیمی و رفع محرومیت از روستا ها و مناطق مرزی حق مردم خراسان شاقتصادی است و دولت با کمک نمایندگان مردم تمام مساعی خود را برای اجرای طرح های عمرانی و محرومیت زدایی به کار خواهد بست.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اهمیت مرز ها و مرزنشینان در توسعه اقتصادی و سیاسی کشور، اظهار امیدواری کرد: بازگشایی بازارچه های مرزی میان ایران و ترکمنستان و افزایش تبادلات تجاری میان دو کشور از اولویت های دولت است که می تواند باعث بهره مندی مرزنشینان از مزایای بازارچه های مرزی شود.

پیش از سخنان معاون اول رییس جمهور دکتر امیری معاون امور مجلس رییس جمهور با اشاره به هماهنگی نمایندگان خراسان شاقتصادی با دولت برای پیشبرد طرح های عمرانی ابراز امیدواری کرد: با همدلی و همراهی همه مسئولان گام های موثرتری در رفع چالش های استان برداشته شود.

نمایندگان استان خراسان شاقتصادی نیز نظرات و دیدگاه های خود در خصوص احداث راه آهن و جاده های مواصلاتی، توسعه مجتمع پتروشیمی، تأمین منابع آب، ساخت مراکز درمانی و بهداشتی، محرومیت زدایی از روستا ها و مرزها، اجرای شبکه فاضلاب شهری و تکمیل کارخانه سیمان و اجرای برخی طرح های زیرساختی را بیان کردند.

استاندار خراسان شاقتصادی نیز به وجود بلوغ سیاسی و همکاری وسیع میان نمایندگان مجلس دوازدهم در استان با استانداری و دستگاه های دولتی ابراز امیدواری کرد با تداوم این همدلی استان بتواند در شاخص هایی نظیر کسب و کار، برق رسانی و گاز رسانی، بیمه عشایری، جذب سرمایه گذاری، افزایش ضریب باسوادی، تولید ملزومات بهداشتی مورد نیاز مقابله با کرونا وایجاد طرح های اشتغالزایی فرایند رو به توسعه خود را تداوم ببخشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1225

به "جهانگیری: نگاه مردم و مسئولان به مسائل و چالش ها نباید متفاوت باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: نگاه مردم و مسئولان به مسائل و چالش ها نباید متفاوت باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید