حالت کنترل والدین به زودی به اینستاگرام می آید

به گزارش لیسو، اینستاگرام می گوید قابلیت کنترل والدین در راستای حفاظت از دسترسی بچه ها به محتوای نامناسب این شبکه اجتماعی در ماه مارس به آن اضافه می شود.

حالت کنترل والدین به زودی به اینستاگرام می آید

اگر به خاطر داشته باشید، اینستاگرام طی این چند ماه شدیدا زیر فشار انتقاد قرار گرفته است. بسکمک از خبرگزاری ها مطالبی در رابطه با این شبکه اجتماعی محبوب نوشته اند مبنی براینکه اینستاگرام دیگر مثل سابق نیست و اکنون به فضایی برای تبلیغات و خرید تبدیل شده است در حالی که پیش از این یک فضای محبت آمیز برای اشتراک گذاری تصاویر و ویدیو با دوستان داشت.

تا حدودی این صحبت ها درست است. اینستاگرام تلاش کرد راهی را ادامه دهد که تیک تاک در پیش گرفت تا بتواند با این اپلیکیشن رقابت کند و کاربران خود را از دست ندهد. اما دقیقا از جایی که تصمیم گرفت شبیه به تیک تاک شود همه چیز به هم خورد. اکنون نه تنها تبلیغات و خرید و مواردی از این دست این اپلیکیشن را از هدف اصلی خود دور کرد بلکه متوجه شدیم محتوای +18 سال هم در آن به نمایش گذاشته می شود و ریپورت کردن آن ها هم خیلی جوابگو نیست.

به همین علت این شبکه اجتماعی را برای کاربران بسیار خطرناک دانستند خود شرکت هم که اوایل این موضوع را نادیده گرفت، این روزها تلاش زیادی می کند تا از ورود بچه ها به این اپلیکیشن جلوگیری کند. برای مثال یکی از همین راه ها احراز هویت تصویری است که البته از ورود بچه ها کم سن و سال جلوگیری نمی کند، فقط از ورود بات هایی با محتوای نامناسب ممانعت می شود.

اما به نظر می رسد به زودی یک قابلیت دیگر تحت عنوان کنترل والدین به این شبکه احتماعی اضافه خواهد شد. آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام با انتشار یک پست گفت که با این حالت تازه، والدین قادر خواهند بود روی مدت زمان استفاده از اینستاگرام از طریق نوجوانان خود کنترل داشته باشند و محدودیت هایی را با در نظر گرفتن شرایط سنی آن ها در این زمینه وضع کنند. نوجوانان هم در عوض می توانند ریپورت کردن کسانی که محتوی نامناسب به اشتراک می گذارند را به والدین خود اطلاع دهند.

البته حالت کنترل والدین هنوز رسما برای اینستاگرام عرضه نشده است و در ماه مارس این اتفاق خواهد افتاد. آدام موسری در رابطه با این موضوع اضافه کرد که این اولین اقدام اینستاگرام برای جلوگیری از مسائل یادشده است و به مرور زمان به تعداد آن ها اضافه خواهد شد.

آدام موسری قرار بود امروز در مقابل کمیته سنا به یک سری سوالات در رابطه با اینکه آیا شبکه های اجتماعی برای بچه ها و نوجوانان مضر است پاسخ دهد. چون همانطور که گفته شد، این اپلیکیشن زیر فشار نقدها فراوانی واقع شده است و بعد از اینکه یکی از کارمندان سابق متا (فیسبوک سابق) اسنادی را مبنی بر مضر بودن این شبکه اجتماعی برای دختران نوجوان بود افشا کرد، شرایط بدتر هم شد چرا که اینستاگرام از این موضوع مطلع بود اما واکنشی به آن نشان نمی داد.

طبق گفته های موسری، سیاست های سخت گیرانه تازهتری هم قرار است به اینستاگرام اضافه شود. مثلا کاربران دیگر نمی توانند کسی را که دنبال نمی کنند در پست های خود یا دیگران تگ کنند. امکان پاک کردن پست، کامنت و لایک کردن به صورت کلی هم در ماه ژانویه به اپلیکیشن اضافه خواهد شد. هرچند نمی دانیم این قابلیت ها چگونه به حفاظت از بچه ها کمک خواهند کرد.

اینستاگرام یکی از معدود اپلیکیشن های شبکه اجتماعی است که تغییراتی را در راستای استفاده بچه ها داشته است. حتی در این راستا قصد دارد در احراز هویت آن ها هم سخت گیری های زیادی را انجام دهد اما فعلا که چنین قابلیت هایی را در این اپلیکیشن نمی بینیم.

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1878

به "حالت کنترل والدین به زودی به اینستاگرام می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حالت کنترل والدین به زودی به اینستاگرام می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید