درخواست اوکراین از غرب برای تجهیزات نظامی جهت تقابل با روسیه

به گزارش لیسو، وزیر خارجه اوکراین با درخواست از آمریکا برای ارائه تجهیزات جنگ الکترونیک به این کشور برای تقابل با روسیه، از اتحادیه اروپا نیز خواست تحریم هایی از جمله قطع دسترسی به سوئیفت را علیه مسکو اعمال نماید.

درخواست اوکراین از غرب برای تجهیزات نظامی جهت تقابل با روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دمیترو کولبا وزیر خارجه اوکراین از همتای آمریکایی خود خواست تا از کی یف برای دستیابی به تجهیزات جنگ الکترونیکی برای مقابله با روسیه حمایت کند.

کولبا در مصاحبه با خبرگزاری رویترز، از اتحادیه اروپا خواست که از دسترسی روسیه به سیستم بین المللی انتقال بین بانکی سوئیفت جلوگیری کند.

وی با درخواست از متحدان غربی اوکراین برای اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه، گفت با اینکه کی یف اطلاعات جدیدی درباره تصمیم روسیه برای انجام اقدام نظامی جدید علیه اوکراین ندارد اما مهم است که کشورهای غربی برای جلوگیری از آن عمل نمایند.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه اوکراین اضافه کرد: از واشنگتن خواسته ام تا ابرازهای قدرتمند جنگ الکترونیک را به ما ارائه کند تا با توانمندی های رویسه برای مختل کردن ارتباطات مان مقابله کنیم.

به نوشته رویترز، کولبا همچنین افشا کرد که در دیداری که با وزرای خارجه اتحادیه اروپا داشته، از آنها خواسته به عنوان بسته تحریمی جدید علیه روسیه در صورت افزایش تنش ها، دسترسی این کشور به سیستم سوئیفت را قطع نمایند.

اوکراینی ها در روزهای گذشته روسیه را به استقرار نیروهای نظامی در اطراف مرزهای مشترک متهم نموده و مدعی شدند جدایی طلبان تحت حمایت روسیه به صورت سیستماتیک، آتش بس در شرق اوکراین را نقض می نمایند.

کی یف چندی پیش یاری نظامی چند صد میلیون دلاری از آمریکا شامل خودروهای زرهی، پهپاد و موشک های ضد تانک دریافت نموده و مشغول انباشت آنها در نزدیکی مرز روسیه است.

بامداد امروز همچنین مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با ادعای اینکه روسیه مشغول تهدید امنیت و ثبات در اروپاست، مدعی شد با اقدامات این کشور مقابله خواهند کرد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1567

به "درخواست اوکراین از غرب برای تجهیزات نظامی جهت تقابل با روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست اوکراین از غرب برای تجهیزات نظامی جهت تقابل با روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید