رئیس کمیته عالی انقلاب یمن: کرونا ساخت آمریکاست

به گزارش لیسو، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن ضمن اعلام اینکه ائتلاف متجاوز در مناطق تحت تسلط خود هیچ اقدام پیشگیرانه ای برای جلوگیری از شیوع کرونا انجام نداده، شرح داد، کرونا ساخته و پرداخته آمریکاست.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن: کرونا ساخت آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن دوشنبه (دیروز) از افزایش پروازها از فرودگاه های عدن و سیئون در جنوب یمن انتقاد کرد و گفت، اینگونه اقدامات دولت هادی با توجه به شیوع کرونا عواقب وخیمی دارد.

در ادامه واکنش های یمنی به این موضوع، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در صفحه توییتر خود نوشت، کشورهای عضو ائتلاف متجاوز که در پی شیوع کرونا اقدامات پیشگیرانه در قبال شهروندان خود اتخاذ کرده اند، چرا در زمانی که پروازها در تمام مناطق جهان متوقف شده و گویا آنها نیز مانند یمن محاصره هستند اجازه چهار پرواز را می دهد.

وی افزود: ائتلاف عمدا در مناطقی که اشغال کرده هیچ اقدام پیشگیرانه، اضطراری، قرنطینه و هیچ اقدام دیگری انجام نمی دهد. بیماری همه گیری به نام کرونا همه جهان را فراگرفته است. ائتلاف آمریکایی و متحدان آن را به عنوان طرفی که بر حریم هوایی و ورودی های زمینی-دریایی مسلط است مسؤول هر وضعیتی در یمن می دانیم.

الحوثی شرح داد: اجازه چهار پرواز به مقصد یمن با حدود هزار مسافر، رویکردی کثیف از سوی ائتلاف آمریکایی-سعودی-اماراتی و متحدان آن است. این در حالی است که از آغاز تجاوز تا کنون تنها اجازه یک یا دو پرواز در هفته داده می شود و احیانا زمانی بود که یک ماه می گذشت و حتی یک هواپیمای یمنی اجازه فرود یا بلند شدن از زمین را نداشت.

وی ادامه داد: کسی که ملت یمن را با سلام می کشد از کشتن این ملت با کمترین هزینه اجتناب نمی کند. ما قاتل حقیقی مردم یمن را به این ملت معرفی می کنیم و می گوییم: کرونا ساخت آمریکاست. ائتلاف آمریکایی-سعودی-اماراتی و متحدان آن مسؤول نتایج مطالب گفته شده به علاوه حملات و محاصره ای است که آمریکا با توقف آن مخالفت می کند و به توقف کمک های انسانی به یمن فرمی خواند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 848

به "رئیس کمیته عالی انقلاب یمن: کرونا ساخت آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیته عالی انقلاب یمن: کرونا ساخت آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید