رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی با تاخیر برگزار می گردد

به گزارش لیسو، مانورهای نظامی آمریکا و کره جنوبی در حالی روز سه شنبه شروع می گردد که رسانه های محلی این کشور آسیایی گزارش دادند این رزمایش با دور روز تاخیر برگزار می گردد چون آزمایش کرونای یکی از افسران این کشور مثبت شده است.

رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی با تاخیر برگزار می گردد

به نقل از خبرگزاری رویترز، رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی امروز (یکشنبه) خاطرنشان کرد، این مانورهای نظامی روز سه شنبه و با مدنظر قرار دادن شرایط شیوع ویروس کرونا برگزار می شوند.

خبرگزاری یونهاپ گزارش کرد، این رزمایش آموزشی قرار بود امروز برگزار گردد اما پس از آنکه تست کرونای یکی از افسران ارتش کره جنوبی مثبت شد، با دو روز تاخیر برگزار خواهد شد.

این مانورها از نزدیک از سوی کره شمالی نیز رصد می گردد که آن را تمرینی برای جنگ نامیده است. رزمایش های مشترک واشنگتن و سئول در سال های اخیر و با هدف تسهیل در مذاکرات آمریکا به منظور خلع سلاح اتمی کره شمالی کاهش یافته است.

رزمایش های امسال نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا در مقیاس کوچک برگزار می گردد.

مانورهای نظامی امسال میلادی که تا 28 اوت ادامه دارد، بر موقعیت مشترک دفاعی تمرکز دارد اما این احتمال وجود دارد که انتقال کنترل عملیاتی زمان جنگ در شبه جزیره کره به کره جنوبی تنها در سطح محدودی انجام گردد.

کارشناسان می گویند، همین امر می تواند برنامه مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی را در به دست دریافت کنترل عملیاتی زمان جنگ از آمریکا پیش از انتها دوره ریاست جمهوری در 2022 به تاخیر بیندازد.

کره جنوبی و آمریکا مانورهای بهاری خود را به دلیل شیوع کرونا کنسل کردند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1126

به "رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی با تاخیر برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش نظامی آمریکا و کره جنوبی با تاخیر برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید