سهمیه بندی بنزین از فردا 12 اردیبهشت ماه دروغ است

به گزارش لیسو، وزیر نفت درباره موضوع مطرح شده درباره شروع فرایند سهمیه بندی بنزین از فردا پنجشنبه 12 اردیبهشت ماه گفت: دروغ است.

سهمیه بندی بنزین از فردا 12 اردیبهشت ماه دروغ است

ایسنا نوشت: بیژن زنگنه در حاشیه نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران که امروز در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت، در پاسخ به سوالی درباره سهمیه بندی بنزین و احتمال شروع فرایند سهمیه بندی بنزین از فردا اظهار کرد: آنچه درباره سهمیه بندی بنزین اعلام شده دروغ است و بعداً شرح بیش تری در این باره اعلام خواهد شد.

اشاره وزیر نفت به اخبار یکی دو روز اخیر دو خبرگزاری در خصوص اعلام زمان شروع سهمیه بندی بنزین از پنجشنبه 12 اردیبهشت و قیمت های جدید بنزین است که سبب هجوم مردم به صندلی های بنزین و ایجاد صف های طولانی در مقابل آنها شده است.

زنگنه همچنین در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: صفر کردن صادرات نفت ایران گرچه آرزوی آمریکایی هاست اما واهی بوده و به نتیجه نخواهد رسید.

وزیر نفت ادامه داد: ایران در منطقه با هیچ کشوری دشمنی ندارد. اما دو کشور منطقه به دنبال آن هستند که با صدور بیانیه و صحبت های مختلف اعلام نمایند که خروج ایران از بازار نفت تأثیری بر بازار ندارد و ظرفیت های اعلامی آن ها می تواند جایگزین نفت ایران گردد. اما این صحبت ها حقیقت ندارد و در صورت اعلام، برداشت و ذخیره سازی این کشورها به تأیید رسمی هیچ سازمان و ارگانی نرسیده است.

وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از نفت به عنوان ابزار سیاسی استفاده نکرده و هر کسی که از نفت به عنوان ابزار سیاسی استفاده کند، باید تاوان جبران خسارت های آن را بپردازد.

زنگنه بیان نمود: بعضی کشورها به دنبال آن هستند تا سه عضو پایه گذار اوپک را تضعیف نمایند که این موضوع منجر به از بین رفتن اوپک خواهد شد.

وزیر نفت خاطر نشان کرد: پیکان تهدید آمریکا بر علیه مردم ایران به سمت نفت هدف گیری شده است. از این رو باید با همراهی و همکاری همگان از این شرایط خطیر عبور کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 198

به "سهمیه بندی بنزین از فردا 12 اردیبهشت ماه دروغ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه بندی بنزین از فردا 12 اردیبهشت ماه دروغ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید