شرایط ثبت نام در طرح بیمه درمان مبتنی بر وُسع خانواده

به گزارش لیسو، مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان این که شعار آزمون وسع پرداخت براساس توان، دریافت براساس احتیاج است، توضیح داد: با اجرای آزمون وسع و صدور دفترچه بیمه، 70 درصد هزینه های سرپایی و 90 درصد هزینه های بستری طبق تعرفه های دولتی از سوی بیمه پرداخت می گردد.

شرایط ثبت نام در طرح بیمه درمان مبتنی بر وُسع خانواده

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، دکترمحمد جعفری شانزدهم آذر با اشاره به اینکه از آذرماه جاری طرح ارزیابی وُسع در زمینه پوشش اجباری بیمه در کشور اجرا شده است، گفت: وُسع سنجی و مشخص دهک مسئولیت وزارت رفاه است و فقط اطلاعات به بیمه سلامت ارسال می گردد و بیمه از این اطلاعات برای آزمون وسع استفاده می نماید.

جعفری با بیان اینکه شعار آزمون وسع پرداخت براساس توان، دریافت براساس احتیاج است، توضیح داد: با اجرای آزمون وسع و صدور دفترچه بیمه، 70 درصد هزینه های سرپایی و 90 درصد هزینه های بستری طبق تعرفه های دولتی از سوی بیمه پرداخت می گردد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه آزمون وُسع در جهان اجرا شده و درست نیست 33 میلیون نفر از جمعیت 40 میلیون نفری تحت پوشش سازمان بیمه سلامت و بیمه رایگان باشند اضافه نمود: در آزمون وسع ثبت نام ها شروع شده و هرکس به دفاتر بیمه و پیشخوان مراجعه کند می تواند از مزایای دفترچه بیمه بهره مند گردد و اگر نخواهد بیمه رایگان دریافت کند، می تواند در سایت (سازمان بیمه سلامت و نرم افزار ارزیابی آزمون وسع) ثبت نام و در پرداخت حق بیمه مشارکت کند و افرادی که ثبت نام نموده اند، باید همچنان منتظر پاسخ سازمان باشند.

جعفری در ادامه گفت: با اجرای آزمون وسع کسی که دفترچه بیمه رایگان دارد می تواند فقط از مراکز درمانی دولتی استفاده کند و کسی که در پرداخت حق بیمه مشارکت می نماید می تواند از مراکز درمانی خصوصی و دولتی استفاده نمایند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان توضیح داد: برای کسانی که باید حق بیمه کامل را پرداخت نمایند، مبلغ حق بیمه مصوب برای سال 98 مبلغ 580 هزار و 800 تومان به ازای هر نفر به شرط خانوار است.

وی اعلام کرد: طی یک ماه گذشته تاکنون 10 هزار نفر در استان کرمان برای ارزیابی وسع در هنگام دریافت بیمه ثبت نام نموده اند، در حالی که در استان بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر دارای دفترچه بیمه سلامت هستند.

جعفری گفت: تمدید دفترچه بیمه همه کسانی که از قبل دارای بیمه نامه بوده اند بدون هیچ کم و کاستی قابل تمدید است و کسانی که هیچ پوشش بیمه ای ندارند، با ارزیابی وسع تحت پوشش قرار می گیرند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 617

به "شرایط ثبت نام در طرح بیمه درمان مبتنی بر وُسع خانواده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ثبت نام در طرح بیمه درمان مبتنی بر وُسع خانواده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید