شرط دولت بایدن برای لغو تحریم های ایران

به گزارش لیسو، گزینه پیشنهادی سمت وزارت خزانه داری آمریکا در دولت جدید آمریکا در پرسش و پاسخ سنای این کشور در فرایند تایید صلاحیتش، مواضع دولت جو بایدن درباره توافق هسته ای و تحریم های ایران را توضیح داد.

شرط دولت بایدن برای لغو تحریم های ایران

به گزارش ایسنا؛ متن پرسش و پاسخ جنت یلن، گزینه پیشنهادی سمت وزارت خزانه داری آمریکا در دولت جو بایدن، رئیس جمهور جدید این کشور در پایگاه اینترنتی کمیته دارایی سنا قرار گرفته است. یلن درباره سیاست های دولت بایدن درباره توافق هسته ای (برجام) گفت: دولت بایدن-هریس (معاون رئیس جمهور آمریکا) متعهد به اطمینان یافتن از این است که ایران اقدامات مناسبی در راستای از سرگیری پایبندی اش انجام دهد. ایران تنها در صورتی از لغو تحریم ها تحت برجام بهره مند خواهد شد که به محدودیت های هسته ای اش پایبند باشد.

یلن با ادعایی علیه ایران گفت: علاوه بر این، اگر تایید صلاحیت شوم، اطمینان خواهم داد که وزارت خزانه داری کار مهم خود را در مبارزه با حمایت ایران از تروریسم و ضایع کردن حقوق بشر ادامه می دهد.

او درباره تحریم ها در دولت بایدن گفت: دولت بایدن-هریس به حفظ تحریم ها و اعمال تحریم ها بر نهاد های ایرانی که مرتکب تضییع حقوق بشر می شوند و ارزیابی ابزار ها برای مبارزه با دولت های حامی تروریسم ادامه خواهد داد. به ویژه آن که، رئیس جمهور بایدن متعهد به همکاری با متحدان و شرکایمان برای مقابله با فعالیت های ثبات زدای ایران در منطقه از جمله حمایتش از نیرو های نیابتی است.

بر اساس این گزارش، اظهارات یلن درباره شرط دولت بایدن برای بازگشت به توافق هسته ای در پی این مطرح می شود که بایدن در وعده های انتخاباتی اش اعلام نموده بود در صورت بازگشت ایران به پایبندی کامل به توافق هسته ای به این توافق باز می شود.

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سال 2018 با ادعای ناقص بودن برجام از آن خارج شد و تحریم های متعددی علیه ایران اعمال کرد.

ایران در پی خروج آمریکا از توافق هسته ای و تعلل کشور های اروپایی در عمل به تعهداتشان در راستای پیدا کردن راه حلی کاربردی برای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا و عادی سازی روابط مالی با ایران، سال گذشته خاطرنشان کرد که در پنج گام مشخص شده و طبق راه حل های مقرر در توافق هسته ای، تعهدات داوطلبانه اش در توافق را کاهش می دهد.

مقامات ایران تاکید نموده اند تمام این اقدامات در صورت عملی شدن تعهدات دیگر طرف های برجام، بازگشت پذیر است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1427

به "شرط دولت بایدن برای لغو تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط دولت بایدن برای لغو تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید