ظریف: هم نفت می فروشیم، هم اقتصادمان را حفظ می کنیم

به گزارش لیسو، وزیرخارجه کشورمان گفت: ایران در شرایط فعلی هم قادر به فروش نفت خود است و هم می تواند اقتصاد خود را حفظ کند.

ظریف: هم نفت می فروشیم، هم اقتصادمان را حفظ می کنیم

به گزارش لیسو، محمدجواد ظریف در گفت وگو با خبرگزاری ژاپنی کیودو گفت که دولت آمریکا می تواند با بازگشت به توافق هسته ای که به صورت غیرقانونی از آن خارج شد و لغو تحریم هایی که پس از این خروج علیه ایران اعمال کرد، راه را برای مذاکره با ایران هموار کند.

بر اساس گزارش العالم، رئیس دستگاه دیپلماسی ایران همچنین با اشاره به اینکه ایالات متحده به تعهدات قانونی خود عمل نمی کند، توضیح داد: متاسفانه نحوه رفتار آمریکا باعث شده تا مطلوبیت مذاکره از اساس زیر سوال رود.

وی در خصوص اینکه آیا ایران به خروج از برجام به عنوان یک گزینه می نگرد یا خیر نیز گفت: ما در این خصوص بر اساس ارزیابی خودمان و امنیت ملی و منافع مان تصمیم خواهیم گرفت.

به نوشته کیودو، ظریف گفته که در این خصوص ضرب الاجلی وجود ندارد.

وزیر امور خارجه ایران همچنین ابراز اطمینان نموده است که ایران می تواند بر تحریم های ایالات متحده غلبه کند و خاطرنشان نموده که بسیاری از کشورها برای تجارت با ایران آمادگی خود را نشان داده اند.

به گفته ظریف، علاوه بر سه کشور اروپایی (آلمان، انگلستان و فرانسه)، کشورهای دیگری که اهمیت زیادی برای توافق هسته ای قائل هستند، از جمله روسیه، چین و ژاپن، آماده اند تا به سهم خود در [در تجارت با ایران] عمل نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اسفند 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 83

به "ظریف: هم نفت می فروشیم، هم اقتصادمان را حفظ می کنیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "ظریف: هم نفت می فروشیم، هم اقتصادمان را حفظ می کنیم" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: هم نفت می فروشیم، هم اقتصادمان را حفظ می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید