نوسازی 90 درصد تخت های بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا

به گزارش لیسو، معاون بهداشت و درمان نیروی انتظامی با اعلام نوسازی 90 درصد تخت های بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا بر رویکرد پدافند غیرعامل و افزایش توانمندی در طب های انتظامی و رزم و نیز امداد و نجات و انتقال مجروحان تاکید نمود.

نوسازی 90 درصد تخت های بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران، سردار سید محمد رضا سید احمدیان در بیست و چهارمین همایش مدیران و روسای بهداشت، امداد و درمان با اشاره به تدابیر و رهنمودهای فرمانده ناجا مبنی بر ساماندهی،تقویت و تجهیز بیمارستان های ناجا بر رویکرد پدافند غیرعامل و افزایش توانمندی در طب های انتظامی و رزم و نیز امداد و نجات و انتقال مجروحان تاکید نمود.

وی ضمن تشریح عملکرد سه سال اخیر معاونت بهداد، به افتتاح چندین بیمارستان، پلی کلینیک، مرکز جراحی و درمانگاه در استان های کشور و نیز راه اندازی درمانگاه قلب و عروق بهداد فاتب، بخش آنکولوژی بیمارستان فوق تخصصی ولی عصر(عج) و بخش زنان و زایمان بیمارستان ثامن الائمه(ع) ناجا در مشهد و تجهیز مراکز درمانی را از اقدامات شاخص این معاونت طی چند سال اخیر اشاره نمود.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به نوسازی 90 درصد تخت های بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا، بیان داشت: طی سه سال اخیر، 70 درصد از تخت های بیمارستان های ناجا که عمری بالغ بر 30 سال داشتند، نوسازی شدند و 20 درصد باقیمانده به آخرین بیمارستان های افتتاح شده ناجا در کرمان و تبریز اختصاص دارد.

سردار سیداحمدیان به پیشرفت ها و دستاوردهای بهداد ناجا در زمینه سامانه های تخصصی به ویژه در حوزه فاوا اشاره و اتوماسیونیزه کردن معاینات بدو استخدام، ایجاد سامانه جامع بیمارستانی، سامانه معاینات ادواری شورای پزشکی کارکنان، معاینات پزشکی مشمولان وظیفه، پرونده الکترونیک دندانپزشکی و اتصال به شبکه اینترنتی ملی با هماهنگی مبادی مربوطه را از مهمترین اقدامات این حوزه برشمرد.

وی با اشاره به آثار مطلوب این سامانه های تخصصی در پیشگیری از جرایم، اتلاف وقت و همچنین تکریم مراجعین آن را جهشی بزرگ در حوزه مدیریت امور دانست.

این مقام ارشد انتظامی به اقدامات معاونت بهداد در راستای تحقق توانمندی در طب انتظامی و طب رزم، امداد و نجات و انتقال مجروحان به برگزاری 200 رزمایش در استان های کشور طی سه سال گذشته اشاره و اظهار داشت: بیمارستان های ناجا نیز هرساله به طور جداگانه، صحنه برگزاری یک رزمایش با سناریو های مختلف اعم از سیل، زلزله، اغتشاش همچنین سناریوهای حوزه جنگ نوین اعم از حملات هسته ای، میکروبی و شیمیاییبودند.

معاون بهداد ناجا همچنین برگزاری دوره مربیگری پدافند غیر عامل و جنگ های نوین برای 150 نفر از کارکنان، آموزش 45 هزار نفر در حوزه خودامدادی و دگر امدادی، همایش پرستاری و مدیریت بحران در نیروهای مسلح و توزیع 150 خودروی آمبولانس در مراکز و معاونت های تابعه و دو دستگاه سامانه درمانگاه سیار برای پشتیبانی از ماموریت های ناجا را از دیگر برنامه های اجرایی این معاونت در راستای تحقق توانمندی در طب های انتظامی و رزم، امداد و نجات و انتقال مجروحین طی سه سال اخیر مطرح کرد.

سردار سید احمدیان با اشاره به تاکیدات فرمانده ناجا بر جذب و به کارگیری نیروهای متخصص به فعالیت 672 نفر از کارکنان بهداد از کاردانی تا فلوشیپی و فوق تخصصی اشاره و اظهار داشت: 500 نفر از این تعداد منتصب و 172 نفر نیز در حال گذراندن دوره در دانشگاه علوم پزشکی ارتش هستند.

وی، شرکت فعال معاونت بهداد ناجا در 2 دوره کنگره طب انتظامی در کشورهای اندونزی و روسیه و انتشار منظم فصلنامه طب انتظامی و ارتقای کیفی آن مطابق با شاخص های علمی -پژوهشی وزارت بهداشت را به عنوان عملکرد این معاونت در سال های اخیر حائز اهمیت دانست.

سردار سید احمدیان از صدور 86 هزار جلد دفترچه سلامت برای کارکنان طی فرآیند معاینات ادواری اطلاع داد و گفت: تشکیل مرکز مستقل سلامت روان از نظر تشکیلاتی با حمایت طرح و برنامه و بودجه ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین برگزاری اولین همایش پلیس، روانشناسی و مشاوره از دیگر برنامه های اجرایی این معاونت در سال های اخیر است.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، همایش سراسری رؤسا و مدیران معاونت بهداد ناجا هرساله با هدف آنالیز راهکارهای تطبیق برنامه های بهداشت، امداد و درمان ناجا با فرمایشات نوروزی فرماندهی معزز کل قوا، مدیریت منابع، انضباط اقتصادی و برنامه محور بودن مراکز درمانی، پشتیبانی اثربخش، کارآمد و همه جانبه امور طب پیشگیری و بهداشت آحاد کارکنان و خانواده های آنها، افزایش توانمندی در حوزه طب انتظامی، طب رزم و امداد، نجات و انتقال مجروحین و مصدومین، ارتقای سطح پژوهش و آموزش تخصصی، ساماندهی، تقویت و تجهیز مراکز درمانی ناجا در سطح کشور با تاکید بر رویکرد پدافند غیر عامل و ارتقای کیفیت خدمات و افزایش رضایتمندی گیرندگان خدمت در مراکز درمانی ناجا برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 562

به "نوسازی 90 درصد تخت های بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسازی 90 درصد تخت های بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید