چطور سبزه عید را خودمان درست کنیم؟

به گزارش لیسو، خانه نشینی اجباری به لطف ویروس کرونا هر قدر هم که خسته کننده و کسالت آور باشد، برای حفظ سلامتیمان ناگزیر است. پس بهتر است به جای غر زدن، کارهایی کنیم که مفید باشد و وقتمان به بطالت نگذرد. یکی از این کارها درست کردن سبزه عید است. هم وقتش را داریم هم می توانیم یک سفره هفت سین جذاب درست کنیم.

چطور سبزه عید را خودمان درست کنیم؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

پیشنهاد خبرنگاران زندگی درست کردن سبزه با عدس است؛ زیرا هم زمان کم تری می برد هم سبزه قشنگ تری را تحویلمان می دهد. برای درست کردن سبزه عید، عدس ها را داخل ظرفی ریخته و کمی آب روی آن بریزید و ظرف را در دمای معمولی فضای اتاق قرار دهید. در این مرحله به خاطر اینکه آب جذب عدس ها می گردد بنابراین بایستی میزان آب را زود به زود چک کنید و درصورت اینکه ملاحظه کردید آب آن خشک شده است مقداری آب ولرم به آن اضافه کنید.

پس از اینکه چند روز سپری شد تغییراتی در شکل ظاهری عددها ملاحظه می کنید. در این حالت وقت آن است که عدس ها را لای پارچه نمدار بگذارید. دقت کنید که در این مرحله جوانه زدن عدس ها کامل می گردد پس نباید بگذارید عدس ها بی آب و خشک شوند. برای جلوگیری از این کار می توانید با استفاده از اسپری دستمال را هر روز نمدار کنید.

هنگامی که مطمئن شدید که عدس ها جوانه زدند بهترین کار این است که آنها را به ظرف اصلی انتقال دهید و پس از اینکه جوانه ها به اندازه کافی رشد نموده و سبز شدند، دستمال را از روی آن بردارید ولی همچنان دست از آبکشی و آبیاری عدس ها با اسپری برندارید. بهتر است سبزه در محیطی همچون کنار پنجره قرار بگیرد که هوایی معتدل دارد. باید بدانید چنانچه سبزه ها با نور طبیعی رشد نموده باشند سرسبزی بیشتری خواهند داشت بنابراین گاهی اوقات بهتر است اقدام به چرخاندن ظرف سبزه بکنید تا سبزه عدس به صورت کج رشد نکند.

تا عید نوروز همینطور به شکل مستمر روزانه اقدام به آبیاری سبزه تان بکنید تا زمان تحویل سال زیباترین سبزه را در سفره هفت سین تان بگذارید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1322

به "چطور سبزه عید را خودمان درست کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور سبزه عید را خودمان درست کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید