گفتگوی مجازی امیرعبداللهیان با جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا

به گزارش لیسو، وزیر امور خارجه در گفتگوی مجازی با جمعی از هموطنان ایرانی مقیم آمریکا و کانادا تأکید کرد که وزارت امور خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ملجأ و مأمن همه ایرانیان است.

گفتگوی مجازی امیرعبداللهیان با جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، امروز در یک نشست مجازی، میزبان جمعی از هموطنان ایرانی مقیم آمریکا و کانادا بود و در جریان مسائل و مسائل مطرح شده از سوی هم میهنان مقیم در این دو کشور نهاده شد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست بر تسهیل و تسریع خدمات رسانی به ایرانیان و توسعه نهضت نرم افزاری و تجمیع و ساده سازی حداکثری خدمات کنسولی به هموطنان تأکید و از اقدامات آینده وزارت امور خارجه برای یاری به آن دسته از هموطنانی که تحت تأثیر تبلیغات مسموم خارجی برای سفر به کشور در حالت تردید قرار دارند، خبرداد.

امیرعبداللهیان، وزارت امور خارجه و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور را ملجأ و مأمن همه ایرانیان دانست و تأکید کرد که حتی افرادی که به نحوی جرمی هم مرتکب شده اند، از حق دریافت خدمات کنسولی برخوردارند.

وزیر امور خارجه با تشکر از خدمات ارائه شده از سوی حوزه کنسولی وزارت امور خارجه، اعم از داخل و در نمایندگی ها، در زمینه ایجاد پنجره واحد خدمت، ساده سازی فرمها، برطرف مسائل سامانه میخک، ایجاد کشیک های شبانه روزی برای یاری به ایرانیان متقاضی یاری، رسیدگی به مسائل نسل های دوم و سوم ایرانیان از جمله در حوزه خروج مشمولین و ایجاد سامانه ارتباط مستقیم ایرانیان با وزیر امور خارجه دستورات لازم را به مسئولین بخش کنسولی صادر کرد.

در این نشست مجازی علاوه بر حضور جمعی از هم میهنان مقیم خارج از کشور، معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه و دیگر مدیران این حوزه و بعلاوه سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل و رئیس و اعضای دفتر حفاظت منافع کشورمان در واشنگتن هم حضور داشتند و گزارش مبسوطی از عملکرد بخش های کنسولی، فناوری و دفتر حفاظت منافع در حوزه کنسولی و خدمات الکترونیک به وزیر امور خارجه ارائه کردند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آبان 1400 بروزرسانی: 12 آبان 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1802

به "گفتگوی مجازی امیرعبداللهیان با جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی مجازی امیرعبداللهیان با جمعی از ایرانیان مقیم آمریکا و کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید