خبرنگاران تخت روانچی: برای مبارزه با کرونا تحریم های آمریکا علیه کشورها برداشته گردد

به گزارش لیسو، نیویورک- خبرنگاران- نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کشورها به نفع ویروس کرونا و به ضرر همه دنیا است و باید برداشته شوند.

خبرنگاران تخت روانچی: برای مبارزه با کرونا تحریم های آمریکا علیه کشورها برداشته گردد

به گزارش لیسو، مجید تخت روانچی روز سه شنبه طی نامه ای به رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به مناسبت تصویب قطعنامه مجمع عمومی این سازمان تحت عنوان همبستگی دنیای در مبارزه با کرونا، این مطلب را عنوان نمود.

در این نامه آمده است: در زمانه سخت کنونی که آتش کرونا همه مناطق و کشورها را در نوردیده است، همبستگی و همکاری بین المللی لازم است چون همه کشورها در مبارزه با این بیماری فراگیر در یک جبهه قرار دارند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با اشاره به مشکلاتی که تحریم های غیرانسانی آمریکا بر کشورهای هدفی که در مبارزه با کرونا قرار دارند، اضافه نمود: این شرایط نه تنها به ضرر شهروندان آن کشورها بلکه به زیان مبارزه دنیای علیه کرونا و سلامت تمامی ساکنان کره زمین است.

روانچی تاکید نمود: برای مبارزه موثر با کرونا، برداشتن تحریم های غیرقانونی آمریکا به نفع کل دنیا و یک ضرورت است.

وی با اشاره به درخواست های فزاینده دنیای برای لغو تحریم های یکجانبه که از سوی دبیرکل سازمان ملل، مدیرکل سازمان بهداشت دنیای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، رهبران دنیا و نهادهای غیردولتی و جامعه مدنی هم مطرح شده است، اظهار کرد: آمریکا در عوض اجابت این درخواست ها، نه تنها نسبت به لغو تحریم های یکجانبه غیرقانونی خود عمل نکرد بلکه در مواردی این تحریم ها را تشدید نموده است.

2 هفته پیش نیز نماینده ایران و هفت کشور دیگر در سازمان ملل متحد طی نامه مشترکی به دبیرکل این سازمان، بر لزوم لغو تحریم های یکجانبه آمریکا به منظور افزایش توانایی کشورهای تحت تحریم در مبارزه با ویروس کرونا تاکید نموده بود. طی روزهای گذشته، 10 کشور دیگر نیز به امضا کنندگان این نامه پیوسته اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 10 خرداد 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 904

به "خبرنگاران تخت روانچی: برای مبارزه با کرونا تحریم های آمریکا علیه کشورها برداشته گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تخت روانچی: برای مبارزه با کرونا تحریم های آمریکا علیه کشورها برداشته گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید