خبرنگاران 17 کانتینر سنگ معدنی از چابهار به چین صادر شد

به گزارش لیسو، چابهار- خبرنگاران - رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: 17 دستگاه کانتینر 20 فوت حاوی سنگ های معدنی از ابتدای سال جاری تاکنون از این بندر بارگیری و به مقصد چین صادر شده است.

خبرنگاران 17 کانتینر سنگ معدنی از چابهار به چین صادر شد

مجتبی محمدزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار لیسو گفت: صادرات مواد معدنی از بندر شهید کلانتری نوید دهنده روزهای خوش برای ترانزیت کالا است و این امر می تواند به افزایش سبد کالاهای صادراتی این بندر منجر گردد.

وی گفت: روند رو به رشد صادرات سنگ های معدنی از بندر شهید کلانتری چابهار را در آینده شاهد خواهیم بود که این خود زمینه ساز توسعه صادرات خواهد شد.

رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: تعداد کانتینرهای صادراتی سنگ های معدنی برای نخستین بار ناچیز است ولی این می تواند راهگشای صادرات سایر محموله های از این دست باشد که به سبد کالاهای صادراتی بندر شهید کلانتری اضافه می گردد.

وی توضیح داد: صادرات سنگ های معدنی به دلیل ویژگی های بندری بندر چابهار از قبیل عمق مناسب اسکله، وجود تجهیزات راهبردی، تخفیف های تعرفه ای و ترافیک پایین جاده ای به عنوان یکی از بازارهای هدف بندر چابهار در سال های اخیر مورد توجه واقع شده است.

محمد زاده ادامه داد: وجود معادن غنی در استان سیستان و بلوچستان و مسافت زمینی کوتاه آن تا بندر چابهار ضرورت ایجاد بسترهای مناسب جهت انتقال، بارگیری و صادرات این قبیل کالاها را دوچندان نموده است.

به گزارش لیسو، بندر چابهار موقعیت مناسبی برای حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ (حمل و نقل دریایی) کالا دارد و بهترین و کم هزینه ترین جهت ترانزیت به کشورهای آسیای میانه و افغانستان و سایر کشورها است.

3043**6081

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 239

به "خبرنگاران 17 کانتینر سنگ معدنی از چابهار به چین صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 17 کانتینر سنگ معدنی از چابهار به چین صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید