صادرات یک میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان در سال 2020

به گزارش لیسو، به گزارش خبرنگاران به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، پنجمین رویداد یکشنبه های صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور هیأت تجاری در حوزه های سلامت (دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی) و صنعت ساختمان از کشور بوسنی و هرزگوین به منظور ارائه مشاوره و مدیریت صادرات محصولات دانش بنیان در محل صندوق نوآوری برگزار گردید.

صادرات یک میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان در سال 2020

دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در ابتدای این جلسه، مجموعه توانمندی های کشور در زمینه نوآوری و همچنین خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه صادرات را تشریح کرد و گفت: امروز در حدود 7 هزار استارت آپ در ایران فعال هستند که بعد از تجاری سازی محصول خود به جرگه شرکت های دانش بنیان می پیوندند. در حال حاضر نزدیک به 6 هزار شرکت دانش بنیان داریم که صندوق نوآوری و شکوفایی وظیفه تأمین اقتصادی آنها را طبق قانون بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در سال 2020 توانستند صادرات خود را توسعه دهند، گفت: بر اساس آخرین آمار، 450 شرکت دانش بنیان صادراتی توانستند یک میلیارد دلار صادرات در سال 2020 داشته باشند.

شاهوردی ادامه داد: مجموعه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی متنوع است که شامل ارائه تسهیلات، توانمندسازی، سرمایه گذاری و ارائه ضمانت نامه بانکی است. صندوق نوآوری همچنین در زمینه توسعه بازار شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های خارجی و برگزاری جلسات مذاکرات تجاری با مشتریان احتاقتصادی، اخذ استانداردهای صادراتی، شناسایی و مشاوره دریافت مالکیت فکری از شرکت های دانش بنیان و اکوسیستم نوآوری کشور نیز خدمات ارائه می نماید.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری گفت: امیدواریم در کوتاه ترین زمان ممکن نمایشگاه معرفی محصولات دانش بنیان ایرانی در بوسنی و هرزگوین و همچنین نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان در آن کشور راه اندازی گردد.

وی همچنین از آمادگی این صندوق برای انتقال تجربیات این صندوق در زمینه توسعه اکوسیستم نوآوری در بوسنی و هرزگوین اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1633

به "صادرات یک میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان در سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات یک میلیارد دلاری شرکت های دانش بنیان در سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید