فدراسیون جهانی دو و میدانی تحریم ورزشکاران روس را تمدید کرد

به گزارش لیسو، تهران- خبرنگاران- فدراسیون جهانی ورزش های دو و میدانی پس از برگزاری جلسه شورای مقامات ارشد این نهاد در قطر، تحریم های وضع شده در سال 2015 علیه ورزشکاران روس را بار دیگر تمدید کرد.

فدراسیون جهانی دو و میدانی تحریم ورزشکاران روس را تمدید کرد

به گزارش لیسو، خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه نوشت: رون اندرسون رئیس کارگروه مبارزه با دوپینگ فدراسیون جهانی ورزش های دو و میدانی (IAAF) گفت که 2 موضوع اصلی همچنان به قوت خود باقی است؛ اول، آنالیز داده های به دست آمده از آزمایشگاه های ضد دوپینگ مسکو و دوم، هزینه های گزاف ناشی از رسوایی مذکور که روی دست این نهاد جهانی مانده است.

اندرسون در ادامه گفت که کارگروه مذکور در حال آنالیز ادعاها مبنی بر ادامه فعالیت ورزشی مربیان ورزشکاران روس است؛ اقدامی که براساس اظهارات اندرسون با ضمانت های داده شده از سوی مسکو در تناقض است.

اندرسون در پاسخ به این پرسش که آیا تمدید تحریم ها بدان معنا است که ورزشکاران روس نمی توانند با پرچم کشورشان در رقابت های جهانی امسال که ماه های سپتامبر و اکتبر در دوحه برگزار می گردد، شرکت نمایند؛ تاکید نمود که هنوز فرصت برای روسیه وجود دارد اما آنها باید شروط مشخص شده را برآورده سازند.

تیم تحقیقاتی سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) در ماه ژانویه اجازه دسترسی به آزمایشگاه های مسکو را به عنوان مرکز رسوایی دوپینگی، کسب کرد و مقامات ذیربط در حال کار بر روی اطلاعات به دست آمده، هستند.

این دهمین باری است که این نهاد درخواست استیناف مسکو را برای تجدید عضویت مسکو رد می نماید.

کمیته بین المللی المپیک سال گذشته تحریم های وضع شده بر کمیته ملی المپیک روسیه را برداشت و وادا نیز سپتامبر سال گذشته چنین تصمیمی را اتخاذ کرد و محرومیت های کمیته ملی پاراالمپیک این کشور نیز فوریه امسال تعلیق شد.

با وجود اینکه فدراسیون بین المللی ورزش های دوگانه همچنان روسیه را از حضور در رقابت های جهانی منع نموده اما فدراسیون جهانی ورزش های دو و میدانی آخرین نهاد معتبری است که همچنان تحریم های خود را بر روی ورزشکاران این کشور برنداشته و تنها این اجازه را صادر نموده است که ورزشکاران روس تحت عنوان ورزشکار بیطرف در رقابت های جهانی شرکت نمایند.

ورزشی**3991**9129

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 174

به "فدراسیون جهانی دو و میدانی تحریم ورزشکاران روس را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون جهانی دو و میدانی تحریم ورزشکاران روس را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید