کرونا در اروپا، از بازگشایی مدارس در ایتالیا تا هشدار پزشکان فرانسوی درباره شرایط کشور

به گزارش لیسو، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که مدارس ایتالیا بعداز وقفه ای طولانی بر روی دانش آموزان باز می گردد و پزشکان معروف فرانسوی هم درباره شرایط شیوع کرونا در کشورشان هشدار داده اند.

کرونا در اروپا، از بازگشایی مدارس در ایتالیا تا هشدار پزشکان فرانسوی درباره شرایط کشور

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی است.

بازگشایی مدارس ایتالیا

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که بعد از 6 ماه وقفه کرونایی مدارس ایتالیا دوباره بازگشایی می گردد. به این ترتیب برای تقریبا دو سوم بچه ها و نوجوانان از روز دوشنبه و بعد از یک وقفه 6 ماهه کلاس های درس باز شده است. ایتالیا از تاریخ 5 مارس مدارس خود را به دلیل شیوع کرونا تعطیل نموده بود و در هیچ کشور اروپایی دوران تعطیلی مدارس تا این حد طولانی نبوده است.

به دلیل شیوع مجدد کرونا در ایتالیا و افزایش آمار مبتلایان بازگشایی مدارس در این کشور همراه با قواعد سختگیرانه ای است.

هشدار درباره عواقب شیوع کرونا در افراد مسن آلمانی

سناتور بهداشت و درمان برلین هم درباره شیوع مجدد کرونا بین افراد مسن و عواقب آن ابراز نگرانی نموده است.

پیش بینی سازمان بهداشت دنیای درباره افزایش نرخ مرگ و میر کرونایی در اروپا

سازمان بهداشت دنیای هم درباره افزایش نرخ مرگ و میر کرونایی در اروپا در فصل پاییز و در ماه های اکتبر و نوامبر هشدار داده است. هانس کلوگ، رئیس بخش اروپایی سازمان بهداشت دنیای در این باره گفته است: اوضاع سخت تر می گردد.

در حال حاضر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا افزایش می یابد اما نرخ مرگ و میر روزانه در اثر این بیماری در کشورهای اروپایی همچنان پایدار است.

هانس کلوگ در ادامه سخنانش گفت: دنیا در حال حاضر نمی خواهد چنین خبرهای بدی را بشنود و من این را درک می کنم، اما در اکتبر و نوامبر ما شاهد افزایش نرخ مرگ و میر کرونایی در اروپا خواهیم بود.

وی همچنین درباره داشتن انتظارات بالا از تاثیر واکسن کرونا هشدار داده و گفت: من تمام وقت می شنوم که گفته می گردد فراوری واکسن انتها این بیماری همه گیر است اما طبیعتا این طور نیست.

وی اضافه نمود: تا به حال هنوز تعیین نشده است که آیا یک واکسن می تواند به همه گروه های سنی یاری کند. نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه یک واکسن به بعضی گروه ها می تواند یاری کند و به بعضی دیگر نه.

شمار موارد جدید ابتلا به کرونا در کشورهای اروپایی اخیرا بخصوص در کشورهای فرانسه و اسپانیا افزایش چشمگیری داشته است.

نخست وزیر ایتالیا در آستانه بازگشایی مدارس در این کشور از دانش آموزان که بالاترین هزینه را در این بحران بر دوش کشیده اند قدر دانی کرد.

توزیع روزانه 11 میلیون ماسک مجانی بین دانش آموزان ایتالیایی

استفاده اجباری از ماسک و قواعد فاصله گذاری از طرف دانش آموزان باید رعایت گردد و از این رو مقامات ایتالیایی هر روز حدود 11 میلیون ماسک مجانی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهند.

927 ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم از ابتلای 927 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور در عرض 24 ساعت اطلاع داده است.

7183 ابتلای روزانه در فرانسه

نهادهای بهداشتی در فرانسه هم روز گذشته از ابتلای 7183 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع دادند. آمار مبتلایان روزانه به کرونا در این کشور در روز شنبه با 10561 مورد به بالاترین حد خود از زمان شیوع این بیماری در این کشور رسیده بود.

اعتراضات کادر درمانی در بلژیک

هزاران نفر از پزشکان، پرستاران و شهروندان معمولی روز گذشته در بروکسل، پایتخت بلژیک به خیابان ها آمدند و خواهان پول و بودجه بیشتر برای بخش های مراقبت های بهداشتی در این کشور شدند.

پلیس از مشارکت حدود 4 هزار شرکت نماینده در این تجمع اعتراضی اطلاع داد. درخواست معترضان استخدام پرسنل بهتر و پرداخت های بیشتر به بخش های مراقبت بهداشتی (برای ارتقاء کیفیت کار آن ها) بود.

در کشور بلژیک هم اخیرا آمار مبتلایان جدید به کرونا افزایش چشمگیری داشته و در این کشور کوچک با حدود یازده میلیون نفر سکنه در هفته گذشته به صورت میانگین حدود 636 مبتلای روزانه وجود داشته که 38 درصد بیشتر از هفت روز قبل از آن بوده است.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال بیش از 92 هزار نفر در بلژیک به کرونا مبتلا شده و نزدیک به 10 هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

هشدار پزشکان فرانسوی درباره شرایط شیوع کرونا

جمعی از پزشکان معروف فرانسوی هم درباره شرایط شیوع کرونا در این کشور هشدار داده و از شهروندان خواستند ارتباطات با خانواده ها و دوستان را در حد ممکن کاهش دهند و از دیدارهای خصوصی اجتناب نمایند.

جدیدترین آمار مبتلایان روزانه در اروپا

جدیدترین آمارهای رسمی نشان می دهد که شمار مبتلایان به کرونا در اروپا همچنان در حال افزایش است و تا به حال در اسپانیا 576697 نفر به کرونا مبتلا شده و 29767 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 381094 نفر به کرونا مبتلا شده و 30916 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 368504 نفر به کرونا مبتلا شده و 41628 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 287753 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 35610 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 261359 نفر به کرونا مبتلا شده و 9428 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 1089

به "کرونا در اروپا، از بازگشایی مدارس در ایتالیا تا هشدار پزشکان فرانسوی درباره شرایط کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از بازگشایی مدارس در ایتالیا تا هشدار پزشکان فرانسوی درباره شرایط کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید