گرایش جهانی به کاهش استفاده از دلار، بدهی20تریلیون دلاری آمریکا

به گزارش لیسو به نقل از راشاتودی، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه، در اجلاس اقتصادی شرقی در ولادی وستوک، با اشاره به بدهی بالای آمریکایی ها گفت که گرایشی جهانی در بین کشورها، برای کاهش سهم پرداخت های بین المللی خود به دلار، به راه افتاده است.

گرایش جهانی به کاهش استفاده از دلار، بدهی20تریلیون دلاری آمریکا

پوتین گفت: با توجه به آن چه در موقع پرداخت با دلار با آن روبرو هستیم، کشورهای بیشتری علاقه دارند با ارزهای ملی خود تجارت نمایند.

او اضافه نمود: به علاوه برای ایجاد پایداری مالی بهتر است تجارت های دوجانبه را با ارزهای ملی انجام دهیم. ما به تدریج به سوی این امر حرکت خواهیم کرد.

رییس جمهور روسیه اشاره نمود که ریسک هایی در تجارت با ارزهای ملی وجود دارد اما می توان آنها را به حداقل رساند. او گفت: ریسک ها همه جا وجود دارند، اما باید آنها را به حداقل رساند و برای به حداقل رساندن آنها ضروری است در تجارت ایجاد تنوع کنیم.

پوتین گفت: دلار آمریکا یک ابزار مالی پر ریسک است. بدهی خارجی آمریکا بالغ بر 20 تریلیون دلار است. بعد از این چه خواهد شد؟ کسی چه می داند.

پوتین ادامه داد: روسیه در حال تنوع بخشی به ذخایر ارزی خارجی و اوراق قرضه خود می باشد. او گفت: تمام این ها باعث ایجاد پایداری در سیستم مالی می گردد.

روسیه در ماه های اخیر اوراق قرضه آمریکایی خود را فروخت. آخرین داده های خزانه داری آمریکا نشان می دهد سهم روسیه از اوراق قرضه آمریکا به پایین ترین حد 11 ساله خود رسیده است و حالا ارزش آن تنها 14.9 میلیارد دلار است.

میزان ذخایر اوراق قرضه آمریکایی روسیه در ماه مارچ 96.1 میلیارد دلار بود و در سال 2010 هم این کشور با داشتن 176.3 میلیارد دلار ذخایر اوراق قرضه آمریکا یکی از 10 کشور برتر دارندگان این اوراق در دنیا به حساب می آمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liso.ir شناسه مطلب: 49

به "گرایش جهانی به کاهش استفاده از دلار، بدهی20تریلیون دلاری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرایش جهانی به کاهش استفاده از دلار، بدهی20تریلیون دلاری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید